by Julianna Gąsiorowska

Dziecko / The Baby


I've been quiet for a while and I didn't make anything crafty lately (well, shortening the curtains doesn't count, right?:), but I've got some big big news. We're expecting the baby, I'm in the fifteenth week of pregnancy! I am extremely happy although I feel terrible. Usually, after first 12 weeks of pregnancy all the the bad symptoms disappear, but apparentely I'm the one of the exceptions, who suffer whole pregnancy:/ I lost on weight and probably I look worse than before pregnancy, but I try to think positive:)

/ Ostatnio byłam dość cicha i nie robiłam nic wymagającego większej kreatywności (skrócenie zasłon się nie liczy, prawda?:), ale mam za to inną dobrą wiadomość. Spodziewamy się drugiego dziecka, jestem teraz w piętnastym tygodniu ciąży! Jestem przeszczęśliwa, choć czuję się fatalnie. Zazwyczaj po 12 tygodniu dolegliwości ciążowe ustają, ale ja chyba jestem jednym z tych wyjątków, który jest skazany na nie przez całą ciążę:/ Schudłam i wyglądam pewnie gorzej niż przed ciążą, ale staram się myśleć pozytywnie:)


Probably this is not typical baby photo, you can see on it only a head and a brain of our baby:)
/ To pewnie nie jest typowe zdjęcie ciążowe, widać na nim jedynie główkę i mózg naszego dziecka:)


I actually don't have strenght to sew (plus my creative space is not quite ready, half of my things are still in the boxes), but almost every day I plan what I will sew when I feel better:) I don't usually treat fabrics as a reward, but lately I've bought some FQ's set just to make myself smiled. So, I feel today like I was on the Quilt Market, because a small package from sample spree just arrived:

/ Nie mam siły na szycie (a dodatkowo po remoncie moja pracownia nie jest jeszcze w pełni gotowa, połowa rzeczy nadal leży w pudłach), ale niemal każdego dnia planuję co uszyję, gdy poczuję się lepiej:) Zazwyczaj nie traktuję tkanin jako nagród, ale ostatnio pozwoliłam sobie na zakup paru zestawów FQ tylko po to by się trochę do nich pouśmiechać. Dziś czuję się jakbym była na Quilt Markecie, bo właśnie odebrałam małą przesyłkę z zestawem tkanin z sample spree:38 lovely comments / miłych komentarzy:

 1. Congratulations! I am so happy for you. I do wish you would feel better though. I wish you a happy and healthy pregnancy!

  OdpowiedzUsuń
 2. Congratulations! That's wonderful news, although not very fun to not feel good. Hopefully, this will change and soon you feel better as I'm sure you will have lots of things you want to sew for the baby. Take care and enjoy those pretty fabrics. :o)

  OdpowiedzUsuń
 3. Julka - cóż za fantastyczne wieści! Wspaniałe!!! Serdeczne gratulacje :))))
  Życzę Wam duuuużo zdrówka! I nawet zostaje Ci rozgrzeszone, że nic ostatnio nie pokazujesz :)))) bo jak już poczujesz się lepiej, jak ruszysz z kopyta.... o ho ho!! będzie się działo!!!
  Ściskam mocno!

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje! Teraz odpoczywaj - wyobrażam sobie, jakie piękne rzeczy powstaną, gdy się lepiej poczujesz i zabierzesz do szycia wyprawki :-) Pozdrawiam Urszula

  OdpowiedzUsuń
 5. Moje serdeczne gratulacje :) Trzymajcie się zdrowo! A pomysłów na potem nigdy dość!
  Pozdrawiam
  Kamila

  OdpowiedzUsuń
 6. Gratulacje!!!!!! Bardzo się z Tobą cieszę!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogromne gratulacje! Dużo sił dla Ciebie :)

  OdpowiedzUsuń
 8. A ja zajrzałam tu z przekonaniem, że już Ci się polepszyło i chcesz się pochwalić nie tylko dzidziusiem,ale i jakąś nową pracą, a tu masz... Mam nadzieję, że wkrótce poczujesz się znacznie lepiej i będziesz mogła czerpać więcej radości z bycia (kolejny raz) mamą.
  Życzę Ci tego z całego serca !!!

  OdpowiedzUsuń
 9. Yay, what happy news!!!! Congratulations! I am right behind you with baby #4 due on May 7. I'm still feeling awful too, and this time I have headaches too, which I've never experienced before. Hopefully your nausea will get better soon and you'll have a surge of energy!

  OdpowiedzUsuń
 10. Ps do I see acorn trail? I got that too to make the baby a quilt. I already know we're having a girl because we had genetic testing done since I am a carrier for a chromosomal issue. This little girl is already named--Naomi!

  OdpowiedzUsuń
 11. Congratulations and best wishes. Hope you feel better soon. Looking forward to seeing what you make with your lovely fat quarters.

  OdpowiedzUsuń
 12. Congratulations! I am sorry you aren't feeling amazing, I hope that it doesn't last too much longer and you can gently unpack and start sewing all the baby things!

  OdpowiedzUsuń
 13. How wonderful, congratulations! I sure hope you feel better soon, but in the meantime take good care of yourself and before you know it the baby will be here.

  OdpowiedzUsuń
 14. Julka - Gratulacje :) Zastanawiałam się ostatnio co u Ciebie tak cichutko... i proszę, co za wiadomość :) Życzę Wam obojgu dużo zdrowia, bo to najważniejsze :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 15. Congratulations. My daughter in law is expecting and due the same time you are. What fun!

  OdpowiedzUsuń
 16. Julka gorące gratulacje!!! Szyciem się nie przejmuj, ale wszystkie pomysły skrzętnie notuj, aby nie umknęły:) Dbaj o siebie, wypoczywaj, śmiej się w głos! Teraz najwazniejsza jesteś Ty i Dzieciątko! Wszystkiego dobrego! Trzymajcie się ciepło:)

  OdpowiedzUsuń
 17. congratulations! I hope you start to feel better soon xx

  OdpowiedzUsuń
 18. What lovely news Julianna, congratulations! I hope that you feel better soon

  OdpowiedzUsuń
 19. Congratulations!!! I hope you feel better soon.

  OdpowiedzUsuń
 20. Congratulations! I hope you soon feel much better and have some more energy for fun things :)

  OdpowiedzUsuń
 21. Gratuluję! Taka wiadomość oznacza kolejne wspaniałe rzeczy do uszycia :)

  OdpowiedzUsuń
 22. Congratulations. Lots of baby projects to make when you feel up to it.

  OdpowiedzUsuń
 23. You WILL feel better, and soon!

  OdpowiedzUsuń
 24. Gratulacje!!! Wspaniała wiadomość :)

  OdpowiedzUsuń
 25. Julka dawno Cię nie słyszałam a tu takie wspaniałe wieści - gratuluję i życzę duuużo zdrowia dla mamy i okruszka :)

  OdpowiedzUsuń
 26. Cudownieeee :D Marysia będzie miała się z kim bawić :D no kochana leż i odpoczywaj, bo z dwójką ta karuzela już całkiem inaczej się kręci :)
  Ściskamy moooocnoooo :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. p.s. Tadzik już raczkuje, a ma dopiero 6 miesięcy!! aaaa najchętniej i najszybciej dobiega do kabli ehhhh no i mam koniec tego dobrego :*

   Usuń
 27. Cudowna wiadomość ! Mam nadzieję, że szybciutko odzyskasz siły :)

  OdpowiedzUsuń
 28. TO WSPANIAŁA WIADOMOŚĆ!!!!!!
  Serdecznie gratuluję i trzymam kciuki za łagodniejsze przejście ciąży i za szczęśliwe rozwiązanie. A szyciem się nie porzejmuj - nawet gdybyś była w dwustu procentach na chodzie to i tak nie dogonisz planów szyciowych! ;-) Serdecznie Cię ściskam!

  OdpowiedzUsuń
 29. Julcia, a ostatnio tak cicho było u Ciebie... a tu takie nowiny...
  fantastyczna wiadomość :) serdeczne gratulacje, dużo zdrówka dla obojga...
  a z szyciem później jest ciężko, oj ciężko...
  Moja 7-miesięczna córeczka nic mi nie da zrobić, więc jak tylko poczujesz się lepiej szykuj wyprawkę :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Wspaniała wiadomość bardzo się ciesze i gratuluje :)))Edyta

  OdpowiedzUsuń
 31. Gratulacje.
  Wiadomośc wspaniała. Ciąża na szczescie nie trwa wiecznie wiec wraz z porodem dolegliwości się skończą

  OdpowiedzUsuń
 32. Yeah!!! Congratulations!!! All the best for you! Take Care and hopefully you will feel better soon!

  OdpowiedzUsuń
 33. Julka, cudne wieści, gratuluję Ci z całego serducha. Moc uścisków!

  OdpowiedzUsuń
 34. Congratulations my dear. Hope you get better soon, but the best is, that you Forget this bad Feelings so quickly ;-)

  OdpowiedzUsuń
 35. Hey Julianna - that's wonderful news! Congratulations Take good care of yourself!

  OdpowiedzUsuń

Veni... Vidi... Comentare...:)))

Dziękuję za pozostawiony przez Ciebie ślad!
W miarę możliwości staram się odpisać e-mailowo autorowi każdego komentarza. Moje odpowiedzi na blogu zamieszczam, gdy może to pomóc innym czytelnikom.

/ Thank you for your lovely comment!
If possible, I try to respond to every comment. I put my answers on the blog when it could help other readers.

>