by Julianna Gąsiorowska

Growing garden


At the beginning of the year I realised again that I too rarely use my Anna Maria Horner stash. Last year I immediately started sewing a new lap quilt for me (check it out HERE), but... I haven't finish it. I remember that I used all of Bella solid for this quilt and waited for the new delivery. But I can't remember why I didn't finish it when it came.
Anyway, this year I started brand new lap for me:) I wanted to use each print from old AMH collections, but it just happend that I haven't use any green prints and my project was limited to the colors I use the most often. But it's slightly different from things that I usually sew. Colors are a bit muted. And I used brown too! (experience with Autumn spin quilt encouraged me to use more brown:).
This project was my little distraction in completing swap pillow for Alison (when Alison gets my pillow, I'll show it to you). Whenever I felt lack of ideas for swap pillow, I made hexagons. It was so relaxing and helped me a lot in making pillow for Alison:)

Here's what I've got so far (kaleidoscope are already pieced, but I haven't pieced hexies together yet):

/ Na początku roku znów zdałam sobie sprawę, że zbyt rzadko używam tkanin Anny Marii Horner, które zbieram od dawna. W ubiegłym roku o tej porze zaczęłam szyć nową kołderkę na drzemki dla siebie (możecie ją zobaczyć TUTAJ), ale... nie skończyłam jej. Pamiętam, że zabrakło mi jednokolorowej tkaniny (Bella Solid) i czekałam na jej dostawę. Ale kompletnie nie pamiętam, dlaczego nie skończyłam quiltu jak otrzymałam nowy jej zapas. 
W tym roku również zaczęłam szyć nowy lap quilt dla siebie:) Chciałam użyć każdego wzoru ze starych kolekcji AMH, ale jakoś tak się stało, że w ogóle nie podeszłam do cięcia tkanin zielonych i moja paleta kolorów znów upodobniła się do tej, której używam najczęściej. Kolory są tylko nieco inne od tych, których używam najczęściej, jakby lekko przygaszone. I użyłam brązowego! (doświadczenie z quiltem Autumn Spin zechęciło mnie do tego).
Ten projekt był przerywnikiem podczas szycia poduszki na wymiankę z Alison (poduchę pokażę jak tylko dojdzie do nowej właścicielki). Gdy tylko czułam brak natchnienia, sięgałam po heksagony. To było bardzo relaksujące zajęcie i bardzo pomogło mi w szyciu poduchy:)

A tak wygląda postęp projektu (trójkąty tworzące kalejdoskopy są zszyte, ale heksagony jeszcze nie są połączone ze sobą):As you can see, I didn't want to make hexagons that match perfectly each other. There are some pops of color and some hexagongs can be even judged as not matching to this quilt (this is my husband opinion, he doesn't like the mustard part, but since this is lap for me, I try not to listen to him:).
Some points doesn't match perfectly too, but I have so much fun with piecing them that I don't actually care about technical matters.
AMH fans will for sure notice that I didn't limited myself to old collections and that I also used a few prints that weren't designed by AMH.

/ Niektóre hexagony nie pasują do siebie w 100%. Jest parę kolorowych odmieńców (mojemu mężowi nie podobają się zwłaszcza te musztardowe, ale ponieważ to jest kołderka dla mnie, staram się go nie słuchać:).
Niektóre kalejdoskopy nie są też perfekcyjnie zszyte, ale szyję dla samej radości szycia i nie przejmuję się detalami.
Fanki AMH na pewno zauważą, że jednak sięgnęłam również po wzory z nowszych kolekcji, także tych najnowszych oraz że użyłam paru wzorów, których nie zaprojektowała AMH. 

24 lovely comments / miłych komentarzy:

 1. Juz jest pieknie. Nie wiem jak to mozliwe ze te kalejdoskopy wychoda tak cudownie. I jak sie da uszyc cos takiego maszynowo?

  OdpowiedzUsuń
 2. Kalejdoskop to najbardziej trafne określenie tego, co widzę!!! Zachwycający obraz :)

  OdpowiedzUsuń
 3. O, typowo twoje kolory :) Ze tez ci sie chce te trojkaty maszynowo zszywac... efekt jest niesamowity. Jestem ciekawa jakie kolory i materialy do tego dolozysz (super jest ten z motylami!).

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow!!! Absolutely stunning!! I think all of it works perfectly well together, even the mustard.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne! Bardzo mi się podoba! Niesamowity efekt tych kalejdoskopów.

  OdpowiedzUsuń
 6. You are such a genius!!! It is wonderful. I would start to make something like this... if it would use so much lovely fabric.. :-(

  OdpowiedzUsuń
 7. wowwww :D niesamowity :) będzie piękna kołderka! :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Oh, I love this! It's beautiful and looks like the perfect project to pick up and lay down again as the mood strikes!

  OdpowiedzUsuń
 9. Mój mąż na kolor musztardowy mówi hmmm, "sraczkowaty" :/ Piękne połączenie wzorów i kolorów. U Ciebie wszystko wydaje się takie proste... podziwiam :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Świetnie się zapowiada!! Super kolory, takie Twoje. Jak będzie więcej elementów, to ten musztardowy też się fajnie wkomponuje.
  Najbardziej podoba mi się ten w motyle.

  OdpowiedzUsuń
 11. This... this is my favorite quilt I've seen all month. AMAZING!

  OdpowiedzUsuń
 12. What a gorgeous hexie quilt! I invite you to link to Hexie Weekend to give others a chance to see your beautiful work. So colorful!

  OdpowiedzUsuń
 13. Your blooming garden is gorgeous! I don't think your colors or prints don't match. Actually its diversity makes it even more interesting. It reminds me of a real garden with a variety of flowers, very vivid and colorful. I'm looking forward to the finished quilt :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Got to love a bit of hexie therapy :-) Fab colours and patterns

  OdpowiedzUsuń
 15. These are beautiful! This is a wonderful way to use those gorgeous fabrics :)

  OdpowiedzUsuń
 16. Super to wygląda i nawet takie materiały, które może nie do końca są w moim stylu jako kalejdoskop wyglądają bardzo, bardzo fajnie. Ale moim ulubionym chyba będzie ten różowy pierwszy z prawej w 3. rządku od góry :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Really nice collection of blocks. I think the mustard is okay, not only because you like it, but because it's in several places, so it's balanced. It looks like you are having fun, and that's the most important thing!

  OdpowiedzUsuń
 18. These are so beautiful I keep coming back to your post just to admire them. Each time I find something new. I hope you link to Hexie Weekend again so we can see what else you do with these.

  OdpowiedzUsuń
 19. What size of triangles did you use, and what size do your hexies end up being?

  OdpowiedzUsuń
 20. I love the kaleidoscope effect of the blocks

  OdpowiedzUsuń

Veni... Vidi... Comentare...:)))

Dziękuję za pozostawiony przez Ciebie ślad!
W miarę możliwości staram się odpisać e-mailowo autorowi każdego komentarza. Moje odpowiedzi na blogu zamieszczam, gdy może to pomóc innym czytelnikom.

/ Thank you for your lovely comment!
If possible, I try to respond to every comment. I put my answers on the blog when it could help other readers.

>