by Julianna Gąsiorowska

Piękność / Bella


I started new lap quilt for me last year (well, at the end of it) and soon Scrappy Trip Along become very popular. My quilt includes quite similar blocks although the layout is different. And each piece is actually meticulously picked (ok, some are not perfectly matched, but still I like it:). Sewing this quilt means that I finally dig into my Anna Maria Horner stash! (even voiles are included). The back will be from flannel (you won't guess name of the designer:D) and I don't plan to put any batting - it will be actually a blanket (but it will be quilted, so maybe should I call it a quilt?).

I didn't plan to use solids, but Bella Boysenberry is such a good match (the photo doesn't actually show it), so I use it for background. I got only half yard of it, so now I am waiting for more of it to complete this quilt. It will have also a border (probably also from solid, maybe with some scrappy additions). I didn't decide yet on the final look of this quilt (I love such not planned quilts!).

So far it looks like this:

/ W ubiegłym roku (właściwie pod sam jego koniec) rozpoczęłam szycie nowej kołderki na drzemki dla mnie. Niedługo potem Scrappy Trip Along zdobył ogromną popularność. Moja kołderka jest trochę podobna, choć układ jest inny. Kolejną różnicą jest wybór tkanin - u mnie każdy kwadracik był skrupulatnie dobierany, oglądany z każdej strony (niektóre kwadraciki nie pasują w 100%, ale i tak nie planuję zmian:). Szycie tej kołderki oznacza, że w końcu odważyłam się ciąć tkaniny Anny Marii Horner, które zbieram od dawna (tkaniny typu voile też poszły w ruch). Tył będzie uszyty z flaneli (nie zgadniecie przez kogo zaprojektowanych:D) i póki co nie planuję trzywarstwowej kołderki, więc właściwie powinnam pisać o tej kołderce jako o kocyku (chociaż planuję pikowanie, więc może jednak nazwa kołderka nie jest chybiona?).

Nie planowałam użycia tkanin jednobarwnych, ale Bella Boysenberry przypadła mi do gustu, więc użyłam jej jako tło. Miałam tylko pół jarda i teraz muszę czekać na dostawę by skończyć szycie. Kołderka będzie miała border (prawdopodobnie również z tkaniny jednokolorowej, może z dodatkiem skrawków innych tkanin). Nie mam jeszcze wizji końcowej tego quiltu - takie szycie bez ładu i składu jest najciekawsze!

Tak wygląda kołderka dziś:


When it will be finished, I'll make better photos (without my feet and fingers:D)
/ Gdy skończę kołderkę zaprezentuję lepsze zdjęcia (bez stopy i palców:D)


Maybe you are wondering about this blog post title. Bella is solid I used for this quilt, but also a great name for all Anna Maria Horner fabrics (today I read that you can't go wrong with AMH fabrics - that's so true!).

/ Tytuł tego posta może nieco zastanawiać. Bella to nazwa tkaniny jednobarwnej, której użyłam na tło, ale również znakomite określenie zbiorcze na wszystkie tkaniny zaprojektowane przez Annę Marię Horner (dziś właśnie przeczytałam, że nie można uszyć czegoś brzydkiego z tkanin AMH - jakże trafne stwierdzenie!).


13 lovely comments / miłych komentarzy:

 1. Zapowiada się przecudny lap quilt!!! Już nie mogę doczekać się końcowego efektu:)
  A propos tkanin AMH...są przepiękne...ale jak komuś brakuje zdolności,to pewnie i takie tkaniny potrafi zmarnować:( Ty zdecydowanie nie należysz do tej grupy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow, that is so very pretty!!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Your use of color is amazing ... :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Śliczności!!!!!
  Jak duże są pojedyncze kwadraciki?
  Pięknie skomponowałaś kolorystycznie! Szalenie mi się podoba. :-)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zgadzam się w 100% z Debuko!
  No i czekam na efekt końcowy! Ciekawa jestem jaki border ostatecznie uszyjesz;) Z pewnością zaskoczysz pomysłem!

  OdpowiedzUsuń
 6. Już robi wrażenie, a co dopiero jak ukończysz szycie! :)

  OdpowiedzUsuń
 7. I am not that scrappy person too. Love how you bring order in this block. Great fabric arrangement.
  Susanne

  OdpowiedzUsuń
 8. obłędne kolory, efekt rewelacyjny ;) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 9. cudna :D
  moje kolory i wzór i w ogóle ... hehehe sama bym pod taką z chęcią podrzemała :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Ależ cudna kolorystyka!!!!!!!!!!! piękne tkaniny i podziwiam układ kwadracików, jakie duże są???? Ciekawa jestem jak będziesz pikowała? no i nie mogę doczekać się całości:)

  OdpowiedzUsuń

Veni... Vidi... Comentare...:)))

Dziękuję za pozostawiony przez Ciebie ślad!
W miarę możliwości staram się odpisać e-mailowo autorowi każdego komentarza. Moje odpowiedzi na blogu zamieszczam, gdy może to pomóc innym czytelnikom.

/ Thank you for your lovely comment!
If possible, I try to respond to every comment. I put my answers on the blog when it could help other readers.

>