by Julianna Gąsiorowska

My precious {WIP} / Moje skarby


Gdy przeczytałam o "My Precious QAL" po prostu wiedziałam, że muszę w końcu pociąć moje ukochane zbiory tkanin Sandi Henderson (z kolekcji Ginger Blossom, Farmers Market i Meadowsweet):

/ When I read about "My precious QAL' I just knew I have to finally dig in my Sandi Henderson fabrics (Ginger Blossom, Farmers Market and Meadowsweet):

Ale nie pocięłam...
Podjęłam parę różnych prób w poszukiwaniu prostego wzoru (chciałam uszyć patchwork z powtarzającymi się jednakowymi blokami, najchętniej składającymi się z prostych form, opcja idealna: kwadraty:D).

Jedna z tych prób skończy się pewnie uszyciem nowego pufa (wideo tutorial o szyciu tych ciekawych bloków znajdziecie TUTAJ):

/ But I didn't...
I cut some of them several times searching the perfect pattern for my quilt (I wanted to sew a quilt with regular shapes, for example squares, but not so simple as stamp quilt).
Once I sew such blocks (under influence of
THIS video tutorial) and probably they will end as a new pouf:


Wreszcie (po paru miesiącach podziwiania tkanin i cięciu na okrągło kwadratów różnych wymiarów) udało mi się trafić na właściwy trop:) Uszyłam około 12 bloków, musiałam jednak przerwać szycie, gdyż zużyłam całą tkaninę Essex linen, którą miałam.

/ Finally (after couple of months of admiring this stack and cutting different sized squares) I cut some of the fabrics:) I made about 12 blocks, but I used all Essex linen I own and I have to stop sewing for a while.


Małe bloki są trochę dziwne (te składające się z identycznych kwadratów). Gdy rozpoczęłam szycie góry kołderki znalazłam te kwadraty, ale nie mogłam sobie przypomnieć po co je w taki sposób pocięłam. Więc zużyłam je, a dopiero po paru dniach sobie przypomniałam:) Czeka mnie więc prucie i zastąpienie tych bloków innymi (kwadraciki zużyję do wykonania mojego pierwotnego planu, może poza kratką, gdyż wygląda cudnie!).

/ As you can see the little squares are a bit odd. When I started sewing this top I found some squares already cut, but I didn't remember why I cut them in such way (so identical!). So I used them, but during one evening I remined myself why I cut it. So now I have to rip these blocks and use them in different project as I originally planned. But I won't rip the plaid blocks - they look great!

9 lovely comments / miłych komentarzy:

 1. Lovely, lovely work Julianna!! Thanks for giving a link to the faux cathedral window block, that's really cool!

  OdpowiedzUsuń
 2. cudownie się zapowiada! jak zawsze u Ciebie soczyste barwy!

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ładne zestawienia tkanin, kolorów:)
  I dziękuję za link, od dawna chciałam zrobić coś z tym motywem, ale przerażał mnie ten tradycyjny sposób szycia cathedral window. Ten jest o wiele prostszy i od razu go wypróbowałam. Mam tylko wrażenie że trzeba wykroić trochę większe te mniejsze kwadraty, by zostawić zapas na szwy.

  OdpowiedzUsuń
 4. świetnie zestawione kolory, żywe, soczyste - lato w pełni:) Czegoś jednak nie rozumiem, zamiast tych małych kwadratów będzie catedral, czy to się do siebie nie ma?

  OdpowiedzUsuń
 5. I know how you feel about cutting into beautiful fabric, but I think you have done a lovely quilt top with it. I also appreciate the link to the tutorial and like the way your blocks look.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mmm... Podoba mi się takie połączenie koloru naturalnego z żywymi barwami :)
  Ciekawa jestem ostatecznego efektu!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ślicznie się zapowiada, piękne żywe barwy...:)
  Kwadraty z catedral window są rewelacyjne!!! Nie mogę doczekać się efektu końcowego!!!!!!!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jak dla mnie - super!
  Kolory fajnie ze sobą współgrają i efekt może być naprawdę fajny :)

  OdpowiedzUsuń
 9. I love the colours with that linen. So pretty.

  OdpowiedzUsuń

Veni... Vidi... Comentare...:)))

Dziękuję za pozostawiony przez Ciebie ślad!
W miarę możliwości staram się odpisać e-mailowo autorowi każdego komentarza. Moje odpowiedzi na blogu zamieszczam, gdy może to pomóc innym czytelnikom.

/ Thank you for your lovely comment!
If possible, I try to respond to every comment. I put my answers on the blog when it could help other readers.

>