by Julianna Gąsiorowska

Cover quilt / Kołderka na okładce


I can't believe yet in the happy ending about THIS quilt and I don't know how to express my feelings... so I will start from the moment when the story of my Hex quilt was blogged last time.
/ Wciąż nie mogę uwierzyć w szczęśliwe zakończenie historii o TEJ kołderce i nie za bardzo wiem, jak wyrazić moje odczucia... więc zacznę od momentu, na którym skończyłam opowiadać historię tej kołderki.

After some communication with Administrator of ACM, I got an e-mail with information that Modern Quilting was bought and I was offered publishing the pattern of my Hex quilt (in Issue 3). I agreed on this, we've exchange warm e-mails with new editor Jenn and I was assured that my quilt will get back to me. Then I got some even more exciting news: my quilt will be on the cover of Issue 3 of Modern Quilting Magazine!
Today I can share a photo of a cover with my quilt on it:
/ Po wymianie informacji z Administratorem ACM, otrzymałam e-mail z informacją, że magazyn Modern Quilting został odkupiony i zaoferowano mi publikację wzoru na moją kołderkę (w Issue 3). Zgodziłam się, wymieniłyśmy z nową redaktorą Jenn ciepłe e-maile, zostałam też zapewniona, że kołderka do mnie wróci. A potem otrzymałam jeszcze wspanialsze wieści: moja kołderka będzie na okładce Issue 3 magazynu Modern Quilting!
Dziś mogę pokazać okładkę z moją kołderką:

Issue 3 will be printed, but it will be also available in down-loadable version. 
/ Magazyn będzie dostępny zarówno w wersji drukowanej, jak i do pobrania.

When I think now about my quilt I can barely believe what feelings were incorporated in the story of my quilt. Joy during sewing quilt. Tears after I thought I won't get back my quilt. Then again joy when I found out that my quilt will be published and I'll get it back. Finally incredible excitement of making the cover!
/ Gdy myślę teraz o mojej kołderce nie mogę wprost uwierzyć jakie uczucia targały mną do tej pory. Radość podczas szycia. Łzy gdy dowiedziałam się, że mogę jej nie odzyskać. Potem znów radość, gdy dowiedziałam się, że kołderka jednak znajdzie się w magazynie i że ją odzyskam. A potem nieprawdopodobna ekscytacja związana z wieścią, że moja kołderka będzie na okładce!

I would love to thank all of you who supported me in bad moments and who voted for my quilt in Blogger's Quilt Festival (it got second place in Viewer's Choice category). Without your support I would probably cry more, your support and warm words made me smile again!
/ Chciałabym podziękować wszystkim wspierającym mnie w momentach zawodu i za głosy oddane na kołderkę w Blogger's Quilt Festival (moja kołderka zajęła drugie miejsce w głosowaniu publiczności). Bez Waszego wsparcia najpewniej płakałabym więcej, Wasze ciepłe słowa wywoływały uśmiech na mojej twarzy!  

PS. I am still preparing a huge bundle of fabrics for "Thank you" giveaway, so stay tuned:) I just cannot decide which fabrics should be in this bundle and which shouldn't (and I would like to prepare some very special bundle:).
/ PS. W dalszym ciągu przygotowuję zestaw tkanin w cuksach na podziękowanie. Nie mogę się po prostu zdecydować, które tkaniny mają się znaleźć w zestawie (a chciałabym przygotować bardzo specjalny zestaw:).

44 lovely comments / miłych komentarzy:

 1. ale sie ciesze ze wszystko jednak dobrze sie skonczylo! troche sie namartwilas ale czasami jak widac warto.. gratuluje quiltu na okladce i strasznie zazdroszcze! nie dosc ze zostalas BARDZO zauwazona, odzyskasz kolderke to jeszcze na pewno redakcja tego magazynu bedzie cie miec na oku i czesto ebda cie prosic o takie okladki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Congratulations! How exciting for you!
  As a subscriber I'm so glad to hear that issue 3 will be printed after all !!

  OdpowiedzUsuń
 3. Well, that is just the best of news! Congratulations!

  OdpowiedzUsuń
 4. Cieszę się, cieszę się i jeszcze raz to samo:) Fajnie, że się znalazła i trzymanie kciuków pomogło:) i że ją tak uhonorowano. Okładka wygląda wspaniale, wielkie zasłużone gratulacje. Cieszę się również, że wszystkie uczucia jakie po drodze były Twoim udziałem zostały tak nagrodzone i że teraz możesz się tak cieszyć - buziaki:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Hurray! I'm SO glad you'll be getting it back, and so excited that you made the cover! Congrats!

  OdpowiedzUsuń
 6. Awww.... what a happy ending to a story! Congratulations and wow! ...good for you!

  OdpowiedzUsuń
 7. Ogromnie Ci gratuluje calego sukcesu..i zycze wielu innych i oby szczescie Cie nie opuszczalo..okladka wyglada bosko..Mozesz byc z siebie bardzo dumna.)

  OdpowiedzUsuń
 8. GRATULACJE :)  info :
  zmieniłam adres bloga :
  http://mondocane-j.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Wspaniała wiadomość! Aż się sama wzruszyłam!!! Cieszę się razem z Tobą! Niesamowite!!! Okładka prezentuje sie wspaniale!!! Kołderka jest jej prawdziwą ozdobą!!! Super!!! Oby teraz już bez przeszkód wróciła do Ciebie:)))

  OdpowiedzUsuń
 10. Ciesze sie bardzo, ze wyszlo jak wyszlo. A wyszlo wspaniale! Quilt jest sliczny i wart bycia na okladce, ale najwazniejsze, ze wiesz, ze do ciebie wroci!

  OdpowiedzUsuń
 11. Fantastyczne wieści!!!
  Gratuluję sławy gazetowej. Ale przede wszystkim cieszę się, że kołderka się odnalazła!

  OdpowiedzUsuń
 12. I am so happy your quilt saga is going to have a happy ending! What a story, and so many feelings associated with it - that's one special quilt! I'm so glad you'll get it back, and congratulations on making the cover, you deserve it, it's beautiful!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Pewnie nawet nie jestem w stanie wyobrazić sobie Twojego szczęścia. Serdecznie Ci gratuluję okładki i talentu :)

  OdpowiedzUsuń
 14. It is so nice to read that there is a happy ending to your quilt saga. May you beautiful, and now famous, quilt soon be home with you. Congratulations! ... Pat

  OdpowiedzUsuń
 15. Wonderful news!!! Congratulations on the cover and the return of your stunning quilt!!! Very happy news indeed.

  OdpowiedzUsuń
 16. Wonderful news!!! Congratulations on the cover and the return of your stunning quilt!!! Very happy news indeed.

  OdpowiedzUsuń
 17. Happy news indeed, Julianna! Especially that you are getting your precious quilt back! So happy for you.

  OdpowiedzUsuń
 18. Bravo!!! That is the best news you could hope for your quilt.

  OdpowiedzUsuń
 19. Woohoo, so glad you got a happy ending, may you be reunited soon :o)

  OdpowiedzUsuń
 20. I look forward to seeing a photo of you with your arms wrapped around your own quilt (or it wrapped around you) that has been gone for so long. Congratulations on the cover. That quilt is a beautiful piece of work.

  OdpowiedzUsuń
 21. Gratuluję!!!! I życzę jeszcze tysiąca takich pięknych i nawet piękniejszych okładek:D!

  OdpowiedzUsuń
 22. Hej, bardzo się cieszę, że cała ta historia skończyła się tak dobrze. Patchwork jest piękny i z pewnością zasługuje na okładkę. Pozdrawiam :).

  OdpowiedzUsuń
 23. congratulations, what a wonderful ending! it's an amazing quilt, i'm so glad to hear that it'll be coming home to you.

  OdpowiedzUsuń
 24. gratulacje! i z powodu tej okładki! i szczęśliwego zakończenia!

  OdpowiedzUsuń
 25. wspaniale!
  gratuluję! kołderka jest taka piękna! Cieszę się, że się odnalazła i będzie na okładce.

  OdpowiedzUsuń
 26. Oh I am overjoyed for you! Awesome news on the cover (and so deserved) but even better news that you'll have your amazing quilt back! Hooray!

  OdpowiedzUsuń
 27. To naprawdę świetna wiadomość. Szkoda byłoby Twojej ciężkiej pracy tym bardziej,że kołderka jest naprawdę wyjątkowa. A swoją drogą,to zdjęcie z okładki nie oddaje jej prawdziwego uroku. Uważam,że na zdjęciu,które kiedyś umieściłaś na blogu wypadła dużo lepiej. Tutaj jest bardzo przygaszona,a na Twoim ma piękne, żywe barwy. Pozdrawiam i gratuluję!!!

  OdpowiedzUsuń
 28. Serdeczne gratulacje! (Skręca mnie z zazdrości ;)))

  OdpowiedzUsuń
 29. What fantastic news that your quilt is coming home...it looks fabulous on the cover of the magazine :)

  OdpowiedzUsuń
 30. Super wiadomość!!! Zasłużyłaś na taki sukces... cieszę się razem z Tobą :)

  OdpowiedzUsuń
 31. So happy about the final outcome of theis story! It really is a happy ending!

  OdpowiedzUsuń
 32. Wspaniałe wieści!!! Będziemy polować na ten numer:)

  OdpowiedzUsuń
 33. Oh gosh honey, I am so happy you not only got your quilt back but front page to boot!! Awesome!!

  OdpowiedzUsuń
 34. I am so very happy about your quilt, and on the cover!

  Amazing!!

  OdpowiedzUsuń
 35. Great news! I saw the magazine and your spread is fantastic!

  OdpowiedzUsuń
 36. Hej, napisz może, czy dostałaś już tę kołdrę z powrotem? Bardzo bym chciała wiedzieć. Ogromnie się cieszę, że piszesz po polsku.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie dostałam:( I wątpię, że odeślą go, gdyż okazało się, że nowe czasopismo stworzyli Ci sami założyciele, co poprzednie, które zbankrutowało...

   Usuń
 37. Oooo... to paskudnie z ich strony. Nawet świadomość tego, że Twoja kołdra znalazła się na okładce, nie jest w stanie tego wynagrodzić. Przykro mi i współczuję. Cóż, będziesz musiała uszyć inną kołdrę, która Ci będzie służyć, może tak samo ją polubisz, ale pamięć o tamtej utraconej będzie Cię zawsze... prześladować.
  A co do NICH, to mam nadzieję, że jeszcze tego pożałują. Pewnie nie tylko Ciebie oszukali, może kiedyś za to w jakiś symboliczny sposób, niekoniecznie pieniędzmi, zapłacą. I Tobie, i pozostałym.

  OdpowiedzUsuń
 38. Bài viết khá thú vị , mời các bạn tham khảo các thông tin bài viết Bác sĩ nhổ răng không đúng kỹ thuật có hại gì ?

  OdpowiedzUsuń

Veni... Vidi... Comentare...:)))

Dziękuję za pozostawiony przez Ciebie ślad!
W miarę możliwości staram się odpisać e-mailowo autorowi każdego komentarza. Moje odpowiedzi na blogu zamieszczam, gdy może to pomóc innym czytelnikom.

/ Thank you for your lovely comment!
If possible, I try to respond to every comment. I put my answers on the blog when it could help other readers.

>