by Julianna Gąsiorowska

Stary fotel / Old armchair


Ale ze mnie gapa! Nie dość, że nie szyję od dłuższego czasu i na blogu świecą pustki, to jak już coś uszyłam, to nawet się tutaj nie pochwaliłam... Niewiele tego jest - obicie dla jednego fotela, ale dobre i to na początek. Więcej o fotelu TUTAJ.

/ I am such a looser! I sew very very rare and the blog is so empty, but when I actually sew something I forgot to mention about it here... It's not a big thing, only a cover for one armchair, but this is a good start! More photos HERE.


10 lovely comments / miłych komentarzy:

 1. Gorgeous transformation, Julianna! I love the fabrics you've combined for the new seat covers and that you've made them reversible. Your chair looks so fresh and welcoming, in those modern fabrics. Well done!

  OdpowiedzUsuń
 2. NOT a loser!!! A winner!! I am always so happy when you post on your site. You are a very busy mom, and it's great you take the time to post at all.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny !!! Uwielbiam takie "odświeżane" meble :)

  OdpowiedzUsuń
 4. It's beautiful and inspiring, I have some chairs that could use some colour. I hope you are well and enjoying your summer.

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne tkaniny i nowy stary mebel :) Ach gdyby tylko lata temu moi rodzice wiedzieli, że te meble czeka renesans...

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetne obicie i dobór kolorów.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pięknie wyszedł, świetny pomysł z dwoma wariantami kolorystycznymi. Mam dwa takie fotele może i mnie kiedyś najdzie wena...

  OdpowiedzUsuń

Veni... Vidi... Comentare...:)))

Dziękuję za pozostawiony przez Ciebie ślad!
W miarę możliwości staram się odpisać e-mailowo autorowi każdego komentarza. Moje odpowiedzi na blogu zamieszczam, gdy może to pomóc innym czytelnikom.

/ Thank you for your lovely comment!
If possible, I try to respond to every comment. I put my answers on the blog when it could help other readers.

>