by Julianna Gąsiorowska

Giveaway / Cuksy


Giveaway is now closed. Congrats to the Winner!
/ Cuksy są zakończone. Gratuluję Zwycięzcy!

Today it's a great mail day. The mailman have for me a package with the The Playful Little Paper-Pieced Projects book (with my project in it).
Here's my block (Bicycle Ride basket is shown on the cover):

/ Dziś listonosz przyniósł mi niezwykłą paczkę: egzemplarze książki The Playful Little Paper-Pieced Projects (z moim projektem:).
Oto mój blok (w książce jest też instrukcja jak uszyć kosz na rower, który znalazł się na okładce):


And here's our calendar quilt:
/ A tutaj quilt kalendarzowy w całej krasie:The book is full of interesting projects. I would like to show you just a few (if you visit blogs of the other book contributors, you may have seen other projects, Amy showed some, Kerry too).
First of all, I love the simplicity and charm of little hanger made by Leila:

/ Książka jest pełna interesujących projektów. Pokażę Wam tylko parę, tak dla zachęty (jeśli odwiedzacie blogi innych autorek tej książki, to możecie podejrzeć inne projekty: np. u Amy i u Kerry).
Przede wszystkim bardzo podoba mi się prostota i urok małego wieszaka zaprojektowanego przez Leilę:


The other cutie pie project I love was made by Ayumi:
/ Inny równie słodki projekt, który bardzo przypadł mi go gustu, przygotowała Ayumi:

In the book you'll find also a lot of project with a vintage feel, like this wonderful Winter Present Basket made by Kerry:
/ W książce znajdziecie też wiele projektów w nieco innym klimacie, jak ten wspaniały Kosz Prezentowy uszyty przez Kerry:I am so proud that I could be a part of this book. I remember that last year at this time I was very nervous, because the package with my basket didn't arrive on time to the publisher. And this year? I just feel the excitement:) Now I can't wait for your reviews. I hope you'll buy this book and made a lot of wonderful projects!

But... maybe you would like to win one copy of Playful Little Paper-Pieced Project book?
If so, just leave a comment telling me something about your paper-piecing adventures.
My followers (old or new one:) have always the second entry (just leave a second comment letting me know how you follow my blog).
I'll pick a winner on January 8, 2014 in the evening.

/ Jestem taka dumna, że mogę bym częścią tego przedsięwzięcia. Pamiętam jak w tamtym roku o tej porze bardzo denerwowałam się, że mój kosz nie dotarł na czas do wydawcy. A w tym roku? Żądzą mną niespotykane dotąd odczucia:) Nie mogę się doczekać Waszych recenzji. Mam nadzieję, że kupicie tę książkę i uszyjecie masę wspaniałych projektów.

A może... masz ochotę wygrać egzemplarz książki Playful Little Paper-Pieced Projects?
Jeśli tak, zostaw komentarz pod tym postem, w którym napisz coś o Twoich doświadczeniach w szyciu metodą paper-piecing.
Obserwatorzy mojego bloga (starzy albo nowi:) jak zwykle mają drugą szansę (wystarczy zostawić drugi komentarz z informacją, w jaki sposób obserwujesz mój blog, np. Bloglovin czy inne pomoce internetowe).
Zwycięzcę wybiorę wieczorem 8 stycznia 2014 r.

edit:
Thank you all for your sweet comments about the book! And the winner is:
/ Dziękuję Wam z całego serca za przemiłe komentarze! A Zwycięzcą jest:


Congrats! I will contact you asap:)
/ Gratulacje! Skontaktuję się z Tobą jeszcze dziś:)

86 lovely comments / miłych komentarzy:

 1. doświadczeń z tą metodą szycia nie mam wcale ale może warto sprobować

  OdpowiedzUsuń
 2. a i obserwuję jako http://konkata.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 3. I'm trying to get better at Paper piecing. This year I did more of it. I've set a goal for 2014 to learn and try a lot more of them. (I really want to do the Dr Who paper pieced blocks that Trillium has put out.)

  OdpowiedzUsuń
 4. I love paper piecing the only thing is sometimes I can't get the right size fabric in there but after a few tries it always works. I love all the cute stuff I see so far. Thanks for the giveaway!

  OdpowiedzUsuń
 5. I'm a follower on Bloglovin!!!

  OdpowiedzUsuń
 6. Congratulations! I love to paper piece, but I wouldn't know how to make my own pattern! I'm so impressed!

  OdpowiedzUsuń
 7. The book looks awesome, I've done lots of paper piecing this year, a couple of quilts, the And Sew On BOM and other random blocks (including the typewriter at FQ Retreat). I'd love to do more in 2014. thanks for the chance

  OdpowiedzUsuń
 8. I love paper piecing! this year, i was thrilled to participate in the Forest Quilt Along, my first qal ever... wouldn't have done it without the PP love :D

  OdpowiedzUsuń
 9. I'm also a follower! gooberific@yahoo.com

  OdpowiedzUsuń
 10. I am actually quilting a paper pieced quilt I made for a coworkers baby. I still struggle with the seam allowance, thank you for the opportunity to win

  OdpowiedzUsuń
 11. I started paper piecing this year and really enjoyed it! Love the look of this new book - congratulations!

  OdpowiedzUsuń
 12. Such cute projects! I found paper piecing counterintuitive at first but now I'm getting the hang of it. Thanks!!

  OdpowiedzUsuń
 13. Patrząc na Twoje doświadczenia w PP mogę stwierdzić, że ja dopiero raczkuje ;)
  Kończę ten rok skromnie: z pierwszymi 3 uszytymi wzorami PP, za to mam całą masę pomysłów na kolejne projekty w Nowym Roku :D
  Podziwiam to, że oprócz szycia także tworzysz swoje wzory - są piękne!!! :)
  Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego 2014 :)

  OdpowiedzUsuń
 14. gratulacje! Twój projekt pieknie sie prezentuje i do tego cały kalendarz jest super! zresztą inne projekty które pokazałaś też są zachęcające! tak więc takiej okazji nie mogę przepuścić! Najlepsze życzenia na Nowy Rok dla Ciebie i dla Twojej Rodziny! Niech Nowy Rok przyniesie Wam tylko dobre dni i jeszcze więcej szcześcia (utkwiło mi w pamięci z poprzedniego posta, że jesteś szczęśliwa :) ale tego nigdy dośc!! uściski!

  OdpowiedzUsuń
 15. aa zapomniałam napisać o doświadczeniu z PP więc niech tamten komentarz liczy się za obserwowanie :) PP to dla mnie był nałóg w pewnym okresie, ale jakoś teraz jeszcze za PP nie tęsknię, w Polsce w szafie został napoczęty ptak z Leśnego projektu którego przerabiałam kolorystycznie na zimorodka, ale nie zdążyłam go ukończyć. Może jak wróce do maszyny... teraz zaprzyjaźniłam się z heksagonami i ręcznym szyciem i do tego najbardziej bym chciała wrócić gdy czasu trochę wolnego nabędę :) pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 16. I had never done paper piecing until I decided to make a Dear Jane quilt. Now I've done over 100 4" blocks which would have been impossible without paper piecing. I love the precision of it. I would love to have this book to make a calendar quilt for my granddaughter. Thanks for the giveaway.

  OdpowiedzUsuń
 17. Gratuluję publikacji Twojego wzory !!!
  Ja jakoś nie potrafię się nauczyć PP, ale mam koleżanki, które szyją cuda i to na szlachetne cele. Miałabym świetny poradnik na nasze spotkania szyciowo - robótkowe, gdyby mi szczęście dopisało.
  Baner na blogu http://terenias.blogspot.com/.
  Serdeczne życzenia noworoczne - szczęścia, zdrowia, miłości oraz mnóstwo czasu na realizację wszystkich zamierzeń.

  OdpowiedzUsuń
 18. Obserwuję (bloger) - Terenia

  OdpowiedzUsuń
 19. I have love my add a quarter inch ruler for trimming my work and keeping it tidy , oh and it always better to use a slightly larger than necessary piece (of fabric) than to fall short on a corner !

  OdpowiedzUsuń
 20. My first (and only) paper pieced project was your tape cassette pattern, I made it into a pouch for my friend. I loved how the project turned out - can't wait to try some more paper piecing!

  OdpowiedzUsuń
 21. This book is on my wish list already! I truly love love PP, it's a world of endless possibilities! Tks for the chance! xx

  OdpowiedzUsuń
 22. Already following you on Bloglovin!

  OdpowiedzUsuń
 23. Gratulacje! Bardzo się cieszę, że Twój projekt został wydany, i to w tak zacnym towarzystwie....
  Swoją przygodę z PP rozpoczęłam od kartek świątecznych czyli od maleństw o sporym stopniu trudności... wtedy nie zdawałam sobie sprawy, że można zacząć łatwiej... może i dobrze, bo pewnie bym poległa :) a tak zawziełam się i powstało 5 karteczek... dopiero później odkryłam, że PP nie musi być aż tak malutkie :)
  Uszyłam tym sposobem między innymi okładkę na ulubioną książkę, kołderkę z misiami w ramach "Kołderkowa", woreczki prezentowe i wiele innych rzeczy....
  Czasem mam "fazę" na PP, a czasem omijam je z daleka :-)

  OdpowiedzUsuń
 24. Witam, tą metodą szyłam "cieniowane" łuki na serwetce na konkurs DWR. Jak na razie to jedyne moje doświadczenie z PP.

  OdpowiedzUsuń
 25. O PP wiele dowiedziałam się właśnie od Ciebie, moje początki były ostrożne choć w pewnym momencie rozszalałam się dziko były i poduszki i cała narzuta (która wygrała kilka konkursów (http://czasrelaksu.blogspot.com/2012/12/radocha-wielka.html) a ciągnie mnie jeszcze do pierdyliona innych projektów z wykorzystaniem PP.

  OdpowiedzUsuń
 26. Obserwuję Cię i tu na blogerze jak i na bloglovinie :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Gratulacje Julia !!!!
  Kieeeeeedyś, dawno temu :))) szyłam PP. Ostatnio prawie wcale . Chyba wrócę do tej techniki ,bo wzory z książki mnie zauroczyły.

  OdpowiedzUsuń
 28. obserwatorem twojego bloga jestem od początku :)

  OdpowiedzUsuń
 29. Z PP wciąż nie jest mi po drodze, ale to pewnie dlatego, że nie wiedziałabym co zrobić z pojedynczym blokiem;)

  OdpowiedzUsuń
 30. A obserwuję od dawna za pośrednictwem feed.

  OdpowiedzUsuń
 31. I love paper piecing! I get pretty good at it (or so I think), then I make a mistake and have to rip out those tiny stitches and do it over. But I still love it!

  OdpowiedzUsuń
 32. For me that was a year full of paper piecing. I had so much fun with your great patterns! Congratulations, that you are a part of the book.. Tascha showed it to us. Maybe I will win one!

  OdpowiedzUsuń
 33. I love, love, love to paper piece! I am drooling over this book. If I don't win I'll be buying it for myself. Looks like wonderful projects.

  OdpowiedzUsuń
 34. This looks a great book - I'm a newbie paper-piecer!!

  OdpowiedzUsuń
 35. Hi! Thank you for a fantastic give away - I would love to win this book! You may be tired to here this but The Forest QAL was Real adventure for me and I'm so happy I joined the journey! x Teje
  nerospost(at)gmail(dot)com

  OdpowiedzUsuń
 36. I follow you by bloglovin. Teje
  nerospost(at)gmail(dot)com

  OdpowiedzUsuń
 37. Oh I love paper piecing a lot! I'm still learning but so far so good! I have made a few word projects where I improved words using the paper piecing method and it always turns out so super cute!
  I would love to win this book because I really love paper piecing and could use all the help I can get!
  Thanks a ton for the chance:-)
  FINGERS CROSSED TIGHT......SUPER SUPER TIGHT!!!!
  xo, Jessica
  juceyj03@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 38. I follow your blog via bloglovin!!
  Thanks again for the chance, Jessica
  juceyj03@gmail.com

  OdpowiedzUsuń
 39. I have never paper pieced, but I bet this would get started

  OdpowiedzUsuń
 40. Yay, your copies arrived! Thankyou for your lovely words on my basket project too- Happy New Year! x

  OdpowiedzUsuń
 41. I would love one of those books, congratulations on being a part of it. I have had the most excellent ever paper piecing teachers, especially you and Joanna at the FQR and yet I still manage to put the fabric on upside down or have a piece that is too small often. I need more practice, so it would be great if I won the book.

  OdpowiedzUsuń
 42. Gratulacje!! Kolejny zasłużony sukces :)
  Moje doświadczenia z PP są póki co żadne :((( ale obawiam się, że gdybym spróbowała - mogłabym przepaść bez końca i brakło by mi doby na sen :)))) Jeśli będę miała odrobinę szczęścia i zostanę posiadaczką w/w książki - obiecuję zaryzykować i spróbować tej metody :)

  OdpowiedzUsuń
 43. Podglądam i podziwiam przez Bloglovin :)

  OdpowiedzUsuń
 44. cudowna książka, więc staję w kolejce po szczęście :) PP szyję od dawna, uwielbiam tę technikę ale wciąż mi mało ciekawych wzorów i pomysłów... książka byłaby kopalnią nowych inspiracji...
  Marzy mi się uszycie jakiegoś dużego projektu tą techniką, bo mniejsze już mam opanowane...

  OdpowiedzUsuń
 45. obserwuję bloga od dawna, najpierw przez blogera teraz przez blogowin :)

  OdpowiedzUsuń
 46. Ja też się ustawię w kolejce :). Szyłam troszkę jak pamiętasz, teraz się opuściłam nieco :P.

  OdpowiedzUsuń
 47. Obserwuję przez bloglovin :).

  OdpowiedzUsuń
 48. I love paperpiecing! I started to pp 5 years or so ago.

  OdpowiedzUsuń
 49. I am relatively new to paper piecing. I have made a few small blocks. I like it because I can sew on a line. I have trouble with piecing because I can't seem to keep a consistent 1/4 inch seam even though I have tried all the tip and tricks and gadgets.

  OdpowiedzUsuń
 50. I have been following you by email.

  OdpowiedzUsuń
 51. Paper piecing is so accurate - love it! I made a quilt with over 400 paper pieced flying geese. I also pieced quilts for two different designers that are in books!

  OdpowiedzUsuń
 52. Congratulations! It looks like a great book and I'd love to win a copy :-) I love paper piecing because i have to concentrate to get it done. No other thoughts have room in my head and I find that very relaxing. I'm even a tester for one FPP designer. Thank you so much for the chance of winning! And happy New Year!

  OdpowiedzUsuń
 53. I follow your blog on feedly! Thanks again.

  OdpowiedzUsuń
 54. Happy new year and congratulations for being on the book!:)

  OdpowiedzUsuń
 55. I'm following with bloglovin:D

  OdpowiedzUsuń
 56. Thanks for the give-away. Paper piecing is amazing. I love to see something like a bicycle in fabric.

  OdpowiedzUsuń
 57. the book looks amazing, congratulations! I learnt to paper piece last year following Quiet Play's BOM, I love paper piecing!

  OdpowiedzUsuń
 58. I love paper piecing because it's so precise.

  OdpowiedzUsuń
 59. So far my paper piecing has consisted of collecting a lot of patterns, but I really want to get started.

  OdpowiedzUsuń
 60. I follow you on feedly. I love all your projects!

  OdpowiedzUsuń
 61. Wszystkiego dobrego w nowym roku i gratulacje z powodu publikacji!
  Moje doświadczenia z PP są małe, ale są. Czasem PP usprawnia pracę i gwarantuje, że wszystko będzie idealnie zszyte, szczególnie przy małych kawałkach tkanin. Nie jest to jednak mój ulubiony sposób szycia, bo dużo przycinania, prasowania... Zawsze jest tego dużo, ale przy pp jest inna organizacja pracy. Nie zmienia to jednak faktu, że czasem z tej techniki korzystam :).

  OdpowiedzUsuń
 62. Obserwuję przez bloggera. Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 63. Mój pierwszy komentarz chyba gdzieś się zagubił. Piszę, więc raz jeszcze o moich doświadczeniach z PP. Otóż są one jak na razie zerowe. Mam jednak ochotę spróbować, szczególnie jak widzę tak ciekawe projekty. Twój koszyk jest świetny. Inne rzeczy zaproponowane w książce również. Także staję w kolejce :)

  OdpowiedzUsuń
 64. I tried paper piecing for the first time last year. It can be such fun!

  OdpowiedzUsuń
 65. Gratuluję, książka świetna, projekty cudowne więc nieśmiało i ja ustawię się w tej głuuuuuuugiej kolejce :) PP szyję od niedawna, coś około roku, wcześniej tylko zbierałam wzory i oglądałam cudowne prace innych osób. Technika jest wspaniała, choć odwagę na razie miałam tylko na poduszki ... może dzięki książce wezmę się za większe projekty??? Marzy mi się komplet sypialniany, ozdobny pled i poduszki dekorowane PP :)

  OdpowiedzUsuń
 66. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 67. A Twojego cudownego pełnego inspiracji bloga Julio obserwuję od dawna :)
  Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluję!!! Piękny ten Twój projekt i w tak doborowym towarzystwie w tej książce jest umieszczony :)
  Przepraszam ... zapomniałam dodać, że jestem obserwatorem przez bloggera :)

  OdpowiedzUsuń
 68. Może jeszcze zdążę?
  Moje doświadczenia? Chciałabym a boję się!!! ;-) Co prawda kilka wzorków PP w życiu udało mi się uszyć, ale wciąż przeraża mnie ta metoda... Chyba zupełnie niepotrzebnie?

  Twoje wzorki pp są urocze! I ogromnie gratuluję wydania ich w książce!

  OdpowiedzUsuń
 69. Jestem obserwatorem w blogerze. :-)
  I być może w bloglovinie? nie pamiętam...

  OdpowiedzUsuń
 70. I would love to have a copy of this book because I urgently want to learn paper piecing and the projects look so lovely!

  OdpowiedzUsuń
 71. Kurczę pieczone, zaczynam dopiero przygodę z szyciem, dopiero poznają te wszystkie metody, ale... ten blog tak mnie inspiruje, że na pewno spróbuję swoich sił także w paper pieced :)

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 72. a bloga obserwuję przez opcje bloggera :)

  OdpowiedzUsuń
 73. Ja co prawda jeszcze nie szyłam w tej technice ale z chęcią coś uszyję bo Twoje wszystkie prace są świetne a te kolory takie optymistyczne ze zachęcają mnie aby spróbować swoich a nóż i widelec może mi się uda i bede miała ciekawy prezent na roczek :)

  OdpowiedzUsuń
 74. Giveaway is now closed. Winner will be announced soon (in the giveaway post).

  / Cuksy są już zakończone. Imię zwycięzcy podam niedługo w poście z cuksami.

  OdpowiedzUsuń
 75. Gratulacje dla wylosowanej !!!
  Dziękuję i pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 76. Hello!
  Your blog is very interesting; and this well all that is good thank you!
  voyance gratuite par mail

  OdpowiedzUsuń

Veni... Vidi... Comentare...:)))

Dziękuję za pozostawiony przez Ciebie ślad!
W miarę możliwości staram się odpisać e-mailowo autorowi każdego komentarza. Moje odpowiedzi na blogu zamieszczam, gdy może to pomóc innym czytelnikom.

/ Thank you for your lovely comment!
If possible, I try to respond to every comment. I put my answers on the blog when it could help other readers.

>