by Julianna Gąsiorowska

Tova failure


Uszyłam dwie sukienki dla Marysi na przedstawienie w przedszkolu (niedługo je pokażę) i pod wpływem chwili stwierdziłam, że najwyższa pora uszyć coś dla siebie. Po raz pierwszy w karierze:)
Nie szyję według instrukcji - nigdy. Czasem tylko czytam niektóre części, gdy natknę się na jakiś problem, którego sama nie potrafię szybko rozwiązać. To jest powód mojej porażki w szyciu Tovy...
Jakiś czas temu (gdy Kerry rozpoczęła Tova Sew-a-long) wydrukowałam wykrój Tova i wycięłam rozmiar M - w moim odczuciu najlepszy dla mnie. Nie zdjęłam miary z siebie, bo po co:)
Po uszyciu bluzki (bez rękawów) okazało się, że rozmiar M jest w niektórych partiach przyciasny:)))
Próbowałam powiększyć bluzkę i jeśli zrobię jeszcze 2-3 poprawki to pewnie bluzka będzie pasowała. Ale to już nie dziś (zbyt zmęczona jestem na prucie).

Oto Tova przed poprawkami:

/ I sewed two dresses for Mary (for end of year party, I'll show it soon) and I decided to sew something for myself. For the first time in my career:)
I don't follow instructions - ever. Usually I read only some parts of instructions if I find something too difficult to figure out by myself. That is the reason of my failure with Tova pattern... 
Some time ago (when Kerry started Tova Sew-a-long) I printed Tova pattern and cut size M - in my judgment the best for me. I didn't measure myself - didn't see a reason to do this:)
And... after sewing the top (without sleeves) it occurred that M is too small for me:)))
So I tried to enlarged it and if I make some 2 or 3 more corrections it should fit. But not today (I'm too tired to move on).
Here's the top before enlarging it:


Najśmieszniejsze jest to, że planowałam dodać wstawki po bokach (napisy), ale podczas szycia zrezygnowałam. Po odkryciu pomyłki co do rozmiaru i tak musiałam je dodać (by powiększyć całość):

/ It's funny, because I planned to place SK fabrics between front and back, but during sewing I gave up this idea. But after I found out that's too small for me, I added it as I planned (to enlarged the front):  

3 lovely comments / miłych komentarzy:

  1. Oh dear, hope you can resurrect it! I'm always horrified by my 'pattern' size compared to my regular shop size!

    OdpowiedzUsuń
  2. The Tova pattern sizes do come out pretty small, I hope you work something out

    OdpowiedzUsuń

Veni... Vidi... Comentare...:)))

Dziękuję za pozostawiony przez Ciebie ślad!
W miarę możliwości staram się odpisać e-mailowo autorowi każdego komentarza. Moje odpowiedzi na blogu zamieszczam, gdy może to pomóc innym czytelnikom.

/ Thank you for your lovely comment!
If possible, I try to respond to every comment. I put my answers on the blog when it could help other readers.

>