by Julianna Gąsiorowska

New quilt? :)


Gdy odebrałam paczuszkę z tkaninami (m.in. z kolekcji Tufted Tweets) od razu musiałam coś z nimi zrobić...
Nie miałam pojęcia co mam z nich uszyć, więc wycięłam z tkanin trochę kwadratów, dodałam trochę tkanin z mojego zbioru - całkiem sporo wyszło tych kwadratów:)
Wtedy pomyślałam, że potrzebuję jakiejś narzuty/koca by mnie rozgrzewała podczas długich zimowych wieczorów (wreszcie jakiś patchwork tylko dla mnie;). Te kwadraty staną się tyłem mojego koca.

Po dwóch dniach uszyłam dwa bloki - tylko po to by zobaczyć jak wyjdą. I teraz już wiem, że uszyję więcej podobnych bloków, które staną się przodem mojej narzuty (która nie będzie regularna - o nie! To będzie jeden z tych patchworków łamiących niektóre z patchworkowych zasad:).
Oto te dwa bloki:

/ When I got the package with fabrics (with some from Tufted Tweets collection and many others) I just had to do something with them immediately...
I haven't got any idea what I would like to do with them so I cut some squares and I added some fabrics from my stash - quite a lot of squares I've cut:)
Then I thought that I need some quilt/pled to warm me during the long winter evenings (finally a quilt just for myself;). These squares will be sewed as a back of my pled.


After two days I sew two blocks - just to try how they will look like. And now I know that I'll sew more similar blocks, but probably each will be different and this way I'll make the top of my quilt (it won't be regular, oh no! It will be one of these quilts breaking quilt rules:).
The two blocks:5 lovely comments / miłych komentarzy:

 1. I like what you have done with the Tufted Tweets. Looking forward to seeing the quilt finished!

  OdpowiedzUsuń
 2. mi też marzy się taki patchworkowy kocyk :) a Twój zapowiada się wspaniale - super połączenie kolorów, zdecydowanie rozgrzewające :)

  OdpowiedzUsuń
 3. ale się energetycznie zapowiada - iście nie - zimowo :) Jak się owiniesz to Ci ezaraz do roboty (maszyy?) wygoni, bo nie wysiedzisz :) Pięęęękne...

  OdpowiedzUsuń
 4. breaking quilt rules is one of my favorite hobbies =)
  I adore your colorful blocks and can't wait to see the finished top.
  Have a wonderful weekend with lots of happy quilting!!
  Heather

  OdpowiedzUsuń
 5. cudne! krzeselka i kanapy!! mi brakuje czerwieni... chyba sie musze udac na zakupy :)

  OdpowiedzUsuń

Veni... Vidi... Comentare...:)))

Dziękuję za pozostawiony przez Ciebie ślad!
W miarę możliwości staram się odpisać e-mailowo autorowi każdego komentarza. Moje odpowiedzi na blogu zamieszczam, gdy może to pomóc innym czytelnikom.

/ Thank you for your lovely comment!
If possible, I try to respond to every comment. I put my answers on the blog when it could help other readers.

>